czwartek, 24 maja 2012

Pierwsza sukienka i pierwsza bluzka

Zebrałam się na odwagę i postanowiłam uszyć sobie sukienkę. Wyszukałam piękny materiał na allegro ale gdy doszła paczka okazało się że jest cienki i prześwitujący więc szybko musiałam dokupić podszewkę :) I tak oto stanęłam przed wyzwanie uszycia sukienki z podszewką..

Wybrałam prosty wykrój oznaczony w serwisie burdastyle.com jako "Novice", później okazało się, że można go również znaleźć w "Szyciu krok po kroku" 2/2006 (Model 6 B).

Ponieważ to moja pierwsza sukienka ever na zdjęciach widać jej mankamenty, po prostu coś jest nie tak.
Teraz, gdy uszyłam już kilka sztuk odzieży widzę to po prostu gołym okiem :)
I wiem co jest nie tak!  Sukienka jest na podszewce, a ponieważ nie miałam pojecia o wszywaniu podszewki to popełniłam karygodny błąd - zszyłam dolną część sukienki z podszewką na szwach bocznych!!! Karygodne! Pamiętajcie - tak nie robimy, bo się źle układa a właściwie to w ogóle się nie układa  :-) Ja już to wiem, ale musiałam popełnić ten błąd, żeby się tego dowiedzieć, dlatego dzielę się  moją wiedzą tutaj - może komuś się przyda.

A oto efekt końcowy:










A tutaj jeszcze pierwsza bluzeczka, wykrój z Burdy " Szycie krok po kroku" 1/2010 (Model 3 D), materiał upolowany na allegro, kupon 1,5 m x 1,5 m za 7 zł :)













2 komentarze:

  1. No dobrze słyszeć, że czasami się przydaje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A, no i gdzie to zdjęcie? :)

    OdpowiedzUsuń